kizilay_banner_728X090

Mortalite Konseyi


Bu haber 2016-09-17 20:42:52 eklenmiş ve 6120 kez görüntülenmiştir.
https://www.adscientificindex.com/add-profile-correction-form/?ref=banner

Mortalite Konseyi

 

Görev: Hastanedeki ölümlerin sayısı ve nedenlerini saptamak, ölüm nedenlerini gruplamak, ölümün gerçekleştiği klinikleri belirleyip analizler yapmak,

Ölümlerin sayısını azaltma ile ilgili tedbirler önermek,

Organ nakli ile ilgili konularda duyarlılık artışı oluşturmak, organ naklini teşvik etmek

 

Bu konuda hastane konseyine yılda bir rapor sunmak.

 

Üyeler:  Ortopedi, beyin cerrahi, dahiliye, kardiyoloji, nöroloji, kalp ve damar cerrahi, enfeksiyon hastalıkları, patoloji, radyoloji, acil tıp uzmanı ve biyokimyadan birer  uzmanı belirlenir, üyeler arasından bir başkan ve sekreter belirler.

Mortalite Konseyi periyodik olarak toplanır.

 

 

 

 

Japon hastanesinde seri katil şüphesi 02 Ekim 2016 Pazar, 17:21:36Güncelleme: 17:30:14 Japonya'daki bir hastanede temmuzdan beri aynı katta kalan 48 hastanın ölümü, seri katil şüphelerini doğurdu Japonya'nın Yokohama şehrindeki bir hastanede 48 hastanın ölümü, seri katil şüphesini doğurdu. Independent'ın Japan Times'dan aktardığına göre Sozo Nishikawa (88) ve Nobuo Yamaki (88) adlı iki hastanın iki gün arayla ölmesinin ardından yapılan otopside, zehirlendikleri ortaya çıktı. Yetkililer, Oguchi Hastanesi'nin 4'üncü katında 10 adet kullanılmamış ve üstünde küçük delikler bulunan serumların olduğunu fark etti. Polis, şüphelinin tıbbi bilgiye sahip bir hastane çalışanı olma ihtimali üzerinde duruyor. İki yaşlı hastanın şüpheli ölümü üzerine, temmuz ayından beri aynı katta yaşamını yitiren 46 yaşlı hastanın ölümü de soruşturulmaya başlandı. Çalışanlar ise hastanede bu kadar çok ölüme sebep olacak bir enfeksiyon salgınının olmadığına dikkat çekti. Ayrıca iki hastanın 3 günlük tatilde, hastanede çalışan sayısının az olduğu bir dönemde hayatını kaybettiği bildirildi. Tatil boyunca hastane kapısının geceleri kilitli ve korumalı olduğu da kaydedildi.
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ÖNERİLER haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -