kizilay_banner_728X090

Vali Olamazsın Demedim: OHANNES PEHLİVANYAN

Hikaye 1: OHANNES PEHLİVANYAN
Bu haber 2022-10-12 10:51:55 eklenmiş ve 658 kez görüntülenmiştir.
https://www.adscientificindex.com/add-profile-correction-form/?ref=banner

Ben Sana Vali Olamazsın Demedim hikayeleri

 

Daha önceki başka bir hikayemizde geçen üçkağıtçı profili için bir vatandaş o hikayede geçen üçkağıtçı benim diye harç yatırıp dava açmıştı ve şahitlerle üçkağıtçı profili ile kendi arasındaki uyumu ispatlamaya çalışmıştı.. ...Mahkeme de evet siz üçkağıtçı olabilirsiniz, şahitleriniz de iddianızda haklı olduğunuzu güçlendiren bulgular ancakkk hikayede geçen kahramanlar hikaye kahramanıdır, bazı okurların kahramanı kendisiyle bağdaştırması yazarı bağlayan bir konu değildir deyip davayı reddetmişti. Umarız bu hikaye serisi içinde bak ben adam oldum diye dava açan olmaz. 

 

Ben Sana Vali Olamazsın Demedim Hikayeleri:

Hikaye 1: OHANNES PEHLİVANYAN 

OHANNES : Baba sen bana adam olamazsın demiştin ya bak ben okudum emek verdim müdür oldum..

Baba: Ne müdürü oldun oğlum?

OHANNES :  Müdür oldum baba otel müdürü, kalite müdürü destek müdürü..

Baba: oğlum yanlış anladın ben sana müdür olamazsın demedim, adam olamazsın dedim.

OHANNES : Ama baba biraz ağır olmuyor mu? 

Baba: Burası Türkiye Ohannesim, Türkiye’de hiçbir suç, başarısızlık, aptallık, kötülük ödülsüz kalmıyor, herşey mümkün ancakkkk, yalancı pehlevan gibi ortada dolanıyorsun, sen dışkapının dış mandalı olamayacak çapta birisin, tanımayanlar veya senle aynı çapta olanlar adam zannedip müdür yapmışlardır. Çünkü deşifre değilsin, iyi oynuyorsun. Kaç kere oynama kimliğini farklı gösterme dedim ama dinleyen kim?.

3. ŞAHIŞ: Haklısınız. Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresi Yüksek Okulu, Sağlık Bilimleri Enstitüsü,  Hastane İşletmeciliği  veya  Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü mezunu doktora ve yüksek lisans yapmış onlarca kişi varken dışkapının dış mandalı olamayacak şebelekler prim yapıyor.

X Şahış: Amca Ohannesin Orhan olma ihtimali nedeniyle bir baba olarak kaygılısın gibi ancak rahat ol Ohannes Ohannes'tir. 

OHANNES : ama babaaaa, Orhan dan, Korhandan Turhandan Aramdam, Agoptan, Kirkordan bir cacık oluyor da benden neden olmasın?

Baba: oğlum Avram Agop Kirkor senin gibi değil. Onlar işinde gücünde, insanları kandırmıyorlar... Orhan Korhan Turhan senin gibi kıçı başı oynayan adamlar, iki dakkada nasıl birbirinizi buluyorsunuz insan şaşırıyor..Ekip olarak Müslüman rolü oynayıp Müslümanları, Türk rolü oynayıp Türkleri, Ülkücü rolü oynapıp Ülkücüleri, Atatürkçü rolü oynayıp Atatürkçüleri kandırıyorusunuz. Nereye kadar kendinizi gizleyeceksiniz...

3. ŞAHIŞ: (Babaya) Oğlunuz Ohannes bize Orhan rolü oynuyor, Şebelek bize Müdür rolü oynuyor, madem çocukta bu kadar kabiliyet var tiyatrocu yapsaydınız. 

OHANNES :ama babaaaa

Baba:  Senden adam olmayacağı gibi müdür de olmaz? otel müdürü de olmaz, destek müdürü de olmaz, kalite müdürü ise hiç olamaz. Neden mi olmaz?

OHANNES :  Neden baba

Baba: Çünkü kaba olacak ama kabagotsun

.OHANNES :  o ne demek baba vizigot gibi bir şey mi?

Baba: dünya yansa kıçını kaldırıp bir kova su dökmezsin, örnek NTV haberleriinde vardı ,geçenlerde bir hastanede gece yangın çıktı.

Ankara'da SBÜ Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Bakanlığı Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yangın çıktı.

10.10.2020 - 03:47

Ankara'da Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yangın

Psikiyatri servisinde çıkan yangın bölgeye sevk edilen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle diğer katlara ulaşmadan kontrol altına alındı. Yangın nedeniyle oluşan dumandan etkilenen hastalar, itfaiye ekiplerince binanın pencerelerinden tahliye edilerek, hastanenin acil bölümünde tedbir amaçlı gözetim altına alındı. Bu arada yangında binada mahsur kalan sağlık çalışanları ve hastaların tahliyesi ise yangın merdiveninden yapıldı. Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, yangının psikiyatri servisinde bulunan bir hastanın yatağını yakması sonucu çıktığı bildirildi. Açıklamada, "Yangın nedeniyle katta bulunan hastalarımız, hastane içinde diğer kliniklere nakledilmiştir. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınmış olup olayda yangını çıkaran hastada yanıklar oluşurken, 5 kişi de dumandan etkilenmiştir. Yaralıların hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Hastanemiz hizmetine aralıksız devam etmektedir." denildi.

bu yangın senin müdür olduğun kurumda olsa yangını söndürmeye gider miydin?

OHANNES : yasal olarak yangın 24.00 sularında olduğu için nöbetçi olmadığım için gitmek zorunda değilim.

Baba: Emin misin oğlum Ohannes?

OHANNES : Mesai dışı bir olaya nöbetçi değilsem neden  gitmek zorunda olayım ki?.

Baba: Oha , Orha, Orhan pardon Ohannesim, yiğidim aslanım, ben seni böyle mi yetiştirdim?

OHANNES : Ne kadar ekmek o kadar Trabzon Akçaabat köfte babacığım, tamam bir numaralı görev alanım Sivil Savunma (Acil Durum ve Afet Yönetimi) olabilir ama bu paraya 8-5 çalışılır, o saatteki yangına gelmek zorunda değilim. 

Baba: oğlum Ohannesim, senin 8-5 arası çalıştığını da hiç zannetmiyorum

OHANNES : Yatıyoruz mu diyorsun baba.

Baba: oğlum Ohannesim, keşke yatsan kimseye bir zararın olmaz

OHANNES : ne yapıyoruz o zaman

Baba: oğlum Ohannesim, sabahtan akşama ya kapı önünde ya arka odalarda sigara içip lobi, kulis, fitne fesat, taciz, kumpas yapmaktan başka ne yapabilirsin.... senin biri için örneğin çalıştığın yer hastane olsa bir hasta için bir insan için bir personel için kılını kıpırdatacağın gözümde canlanmıyor, 

OHANNES : Hem abartıyorsun hem de küçümsüyorsun baba. Sabahtan akşama pestilim çıkıyor.. Sabahtan akşama Başkanım, Amirim, karşılamaları, uğurlamaları, Kurum günlük raporlarının ve dedikodularının text haline getirilip metne ekleme ve çıkartma yapılıp iletilmesi çok vakit alıyor, diğer işlere zaman kalıyor mu zannediyorsun.

Baba: ben malımı bilirim oğlum Ohannesim. Merd-i kıptî şecaat arz ederken sirkatin söyler Senin sonunu merak ediyorum Ohannesim,  o kadar insana fitne fesat kumpas, tekrar fitne fesat kumpas nereye kadar.

OHANNES : Fitne fesat kumpas olaylarını basite alma baba, Bİr fitne, fesat kumpasın arkasında ne emek var, kaç kişinin emeği var bir bilsen öyle konuşmazsın..

4. Şahış: Amca bu oğlun Oraaaan var ya

5. Şahış: Oraaaaan değil, Toum değil Avuç değil Abe kapçık ağızlı.. Orhan, Tohum, Havuç

Baba: Evettt, tüm kıçı başı oynayanlar neden beş dakikada arka odada biraraya geliyorsunuz şimdi anladım, yoğun emek ve ekip anlayışı dediğin bu olsa gerek..

4. Şahış: Amca bankacı Seçil olayındaki sahtekar ve tamahkarın buluşması gibi....senin oğlan Oraaaan  6'lı masanın gizli ekip başı, tüm plan ve kurgular oradan çıkıyor ve etrafa genişliyor.  Ama maşallah dediği kırk gün yaşıyor.. 

6. Şahış: Orannn yapmaz, tanırım iyi uşaktır. Bana da güzellik yapıp Güzellik merkezi açaçaklar.. Ayeşn Grudanın dediği gibi https://twitter.com/aydin_stud/status/1728541194831937920?t=zog3BEaq1HlmF9cwbHCgJQ&s=03 bu surattan dolandırıcı çıkar mı amca?

Baba: Nasıl yani?

4. Şahış: Masa dağıldı, Bir yandan CHP'ye bir yandan İyi Partiye, bir yandan AK Partiye, Bir yandan HDP ve Zafer Partisine aynı anda yanaşırken gemi su aldı. Örnek ŞEC defolup  gitti kimse selam vermiyor, İMA deşifre oldu, ortalıkta sürünüyor, LGBT adı üstünde, yoğun çalışıyor, etrafta temas etmediği Anofel kalmadı....... CCS'nin mal olduğu anlaşıldı, kurban bayramında iki hisse daha bulununca kesilecek.. OKB'yi  ise kimse siplemiyor, Of Aman Nalan durumları.  AAD adını hatırlayan yok.... ŞYB park bahçeler müdürlüğüne atandı... RŞK uzaklara sürüldü. Baştacı edilen AE şuting........ Kala kala bir bent deresi çin çin ekibi kaldı.

Baba: Ohannesssssssssssssssssss yolun yol değil sonun son değil...Koskoca ülkenin gözbebeği kurumun içine ettiniz, ocağına incir ağacı diktiniz. Kendiniz kepaze olduğu gibi, sizi tanımayıp adam zannedenler de sefil oldu ortada dolanıyor.  Sonra da niye böyle olduk diye suçlu arıyorlar.. Niye olcak adam olmayan Ohannes ve  arkadaşlarını adam zannettiler.. Çok kazanma umuduyla Tüm parayı yatırdılar. ve batırdılar... Bu kadar fitne fesat kumpas elbet bir gün çıkar.

 

Hikaye 2: OHANNES PEHLİVANYAN 

OHANNES : Baba sen bana adam olamazsın demiştin ya bak ben okudum müdür oldum..

Baba: Ne müdürü oldun oğlum?

OHANNES:  müdür oldum baba otel müdürü, kalite müdürü destek müdürü..

Baba: oğlum yanlış anladın ben sana müdür olamazsın demedim, adam olamazsın dedim. Senden dışkapı nın dış mandalı olur. Çapın mikrometreyle ölçülür. Ama deşifre olmadığın için seni Türkiyede seni daire başkanı bile yaparlar.

OHANNES: Ama baba biraz ağır olmuyor mu? Bir tane örnek ver

Baba: Geçenlerde biri anlattı bir hastanede idareci tüm hasta odalarını ama tümünü tek tek gezip hasta odalarındaki eksikleri not almış.

OHANNES: Du bakalim ne çıkacak

Baba:  bir kaç tanesi hariç hasta refakatçi koltukları, yırtık, kırık, dökük kısaca rezalet durumda imiş. Sonra kıçını koltuktan kaldırmama ve her işten anlar gibi görünüp hiçbir işten anlamaması ile ünlü uzun süredir görevde olan tecrübeli otel müdürü, otelcilik müdürü kalite müdürü destek müdürü her ne bok ise onu çağırıp bize yakışmıyor  bunları hızla değiştirelim, yenileyelim demiş..

OHANNES: Eeee sonra...

Baba: Tabiki bu benim görevim değil demiş otel müdürü, otelcilik müdürü kalite müdürü destek müdürü kılıklı yavşak.. İdareci hayretle senin bir numaralı görevin bu, ne dediğinin farkında mısın, ayık mısın deyince ne dese beğenirsin?

OHANNES: Ne demiş baba

Baba: Bu başhemşirenin görevi demiş.. Ben de Allahtan bizim yalancı pehlevan gibi dolaşan bizim oğlanın çalıştığı yerde olmamış bu olay. Olsa, ben malımı bilirim tahminen o da aynı davranırdı dedim.

OHANNES: Kesinlikle haklı baba, hasta refakatçı koltuğu neden  otel müdürü, otelcilik müdürü kalite müdürü destek müdürü görev alanında olsun, tabi ki Sağlık bakım müdürünün görevidir. Herkes bize angarya yüklemek istiyor. Biz de olsa ben de aynı davranırdım.

Baba: Dedim ben, malımı bilirim diye...

3. Şahış: Geçenlerde böyle bir şebelek idareci lokantada yemeği beğenmedim para ödemiyorum diye haber olmuştu..Mal olmak Türkiye'de her zaman prim yapar.. Özellikle enflasyonist ortamlarda....Mülki ve  Sağlık İdareci Yöneticileri Birliği Derneği Sendikası vs sivil toplum asalakları da bu şebeleklere yılın Müdürü yılın idarecisi ödülü verir... 

OHANNES: Zaten kaç tane ödülüm var.. ve ayrıca bir kaçının başkanıyım.

Baba: Oğlum ayık mısın, rakıyı fazla mı kaçırdınız? Yangın  otel müdürü, otelcilik müdürü kalite müdürü destek müdürünün görev alanında değil, refakatçı  koltuğu otel müdürü, otelcilik müdürü kalite müdürü destek müdürü her ne bok ise görev alanında değil anladık o zaman sen söyle kumpas, fitne fesat taciz dışında ne görev var görev alanında? Söyle de bilelim.. 

OHANNES: Emeği küçümseme baba, her başarının arkasında ne emek var, bir bilsen... Kumpas, fitne fesat taciz hepsi emek isteyen ekip olarak çalışma disiplini gerektiren işler baba... Ekibimize ki çok önemli belki de en önemli bir parçası olmaktan gurur duyuyorum, dikkatli baktığınızda senaryo, fightmaster, swordmaster, kumpasmaster, tacizmaster gibi yaptıkları işte sanatçı inceliğine sahip profesyoneller olduğunu göreceksiniz. 

Baba: Çinçine patron olacak tipler kamu kurumlarına müdür, amir, şef oluyor, ibneliğin adı incelik oluyor... Hepinizin Allah belasını versin... Bekri Mustafa gibi..

OHANNES: O kim?

Baba: Bekri Mustafa, yoksul bir mahallede “Küçük Ayasofya Camii”nin önünden geçmektedir. O sırada musallada bir tabut vardır, fakat namazı kıldıracak imam ortalarda yoktur. Cemaatin beklemekten canı sıkılır ve başında kavuğu, sırtında cübbesiyle oradan geçen Bekri Mustafa’yı “hoca” zannederek namazı kıldırmasını söylerler. 

“Yok, ben hoca değilim” dese de, dinlemezler ve zorla öne geçirirler. Bekri Mustafa namazı kıldırdıktan sonra tabutun örtüsünü açar ve ölünün kulağına bir şeyler fısıldar. Cemaat, ölüye ne söylediğini merak eder.

Bekri Mustafa gülerek cevaplar: “Sen şimdi aramızdan ayrılıp ahrete gidiyorsun. Eğer orada, bu dünyanın ahvalini sana sorarlarsa, Bekri Mustafa Ayasofya’ya imam oldu dersin. Onlar durumu anlar…” der. 

Hikâye böyle.

 

Diğer Yazılar:

Sağlık İdarecileri ve Sağlık

Etlik, Bilkent, Kocaeli Şehir Hastaneleri

Müdür Yardımcısı Nasıl Olunur? Müdür Yardımcısı Ne İş Yapar?

ORHAN MÜDÜRLER KOLAY YETİŞMİYOR?

Kurtuluş Tayiz: Babam MHP'liydi ben PKK'dan hapis yattım

Bülent Börek mi, Levent Börek mi tarafınızı seçin?

PRIVATISATION and BUILD-OPERATE-TRANSFER (Özal Formula) Abdurrahim İSLAMOĞLU

Hastane yolsuzluğunda müdür ve yardımcısına hapis

İl Müdür Vekili Sedat Güler Personellerle Bayramlaştı

Engin Günaydın'dan Burhan Altıntop itirafı

ETİKETLER : pehlivan ohannes pehlevan
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR-GEZİ haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -