kizilay_banner_728X090

Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Sağlık Bilimleri Üniversitesi hakkında görüşler
Bu haber 2018-10-19 11:26:49 eklenmiş ve 425 kez görüntülenmiştir.
Reklam Alanı

Konuyla dolaylı bağlantılı değişik konumlarda görev yaptığım için (duyanda bir cacık zannedecek, merak uyandırmamak için söyleyelim: Klinik Şefliği, Eğitim Koordinatörlüğü, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği/Yöneticiliği ve tüm Eğitim ve Araştırma Hastanelerinin bağlı olduğu kurum olan Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü gibi) Sağlık Bilimleri Üniversitesi hakkında görüşlerim sık sık soruluyor. Vakit bulabilirsek geniş bir cevap yazmak isterim..

Sorular genelde biz ne zaman alınırız? Alınmak için ne yapmamız lazım? Rektöre nasıl ulaşırız vs vs 

SBÜ öncelikle başlangıçta Eğitim Araştırma Hastanelerinde Profesörlük kadrosu alamayan ve emeklilikte mağdur olan kişilere yönelik düşünülmüşken sonra bu gündem değişmiştir. 

 

- Biz ne zaman alınırız? Sorusunun cevabı rektörlük daha doğrusu rektör tüm üniversitlerde olduğu gibi istediği kişiyi istediği zaman kadroya alma yetki ve gücündedir, kadroya alındıysanız hak ettiğiniz ve iyi olduğunuz için alınmışsınızdır. Alınmadıysanız ya sıranız gelmemiştir ya örgüt üyesisinizdir ya da işe yaramazsınız. İşe yarasanız alırlardı.

- Alınmak için ne yapmamız lazım?  Bu soruyu kadroya alınanlara sormak daha akıllıca olur.  Alınmak için ne yapmak gerekir diye yine de sorarsanız: vereceğim cevap, SBÜ konusunun geçtiği her ortamda, "SBÜ kadro alımlarında il, hastane ve branş düzeyinde yapılan uzun araştırmalar sonucunda kesinlikle ve kesinlikle  çok makul ve adaletli bir seçim yapıldığını, alımlarda torpil ve tavassutun geçerli olduğuna hiç inanmadığınızı, bazı illerin, yapıların ve branşların kadroya alımlarda daha öncelikli olduğu iddialarını duyduğunuzu ama doğru olduğuna kesinlikle ihtimal vermediğinizi ve akademik olarak mükemmel işler çıktığına bizatihi şahit olduğunuzu" belirtiniz.

 

ETİKETLER : Sağlık Bilimleri Üniversitesi SBÜ kadro
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer AKADEMİ haberleri
Arşiv Arama
- -