kizilay_banner_728X090

YÖK Denklik uygulamalarındaki yanlışlık örnekleri-2

Sınavda 70 soru yanlış olsa ne olur? Cevap öğrenci başarısız sayılır
Bu haber 2018-01-03 06:52:15 eklenmiş ve 1359 kez görüntülenmiştir.
Reklam Alanı

YÖK denklik sınavında hatalı sorulan soruları "normalde iptal edip tüm adaylar için doğru kabul etmesi gerekirken " denklik sınavında iptal edip eksik soru üzerinden beklenen puanı almasını bekliyor. Örnek Sts sınavında yani eş anlamlısı olarak TUS sınavında 100 sorudan 50' si yanlış hatalı ve iptal olsa ne oluyor?

Sizce? TUS sınavında herkese doğru kabul edilirken aynı sorularla yapılan sts denklik sınavında eksik sorular iptal ediliyor ve bu örnekte olduğu gibi 50 soru üzerinden geçmesi bekleniyor. Bu açık hatalı uygulamayı düzeltmesi gerekirken düzeltmeyip aşağıdaki gibi mağduriyetler olusturuyor:

Gökhan Alp Halıcı @GkhanAlpHalc1 · 1 Oca @_A_Cavusoglu ve @ybuankara adlı kullanıcılara yanıt olarak İnşallah hocam heyecanla beklemekteyiz hocam bir an önce ilan etsinler artık sonuçları , sizde bir el atsanız süreç hızlansa hocam Gökhan Alp Halıcı @GkhanAlpHalc1 · 17s @_A_Cavusoglu ve @ybuankara adlı kullanıcılara yanıt olarak hocam görüldüğü gibi puan hesaplamasında hata yapılmıştır yeni hesaplama ile beraber 4soru iptal edilmiştir neden 4soru dogru sayılmıyor 1puanla kalan arkadaşlar var başkalarının hatasının çezasını neden biz çekiyoruz hocam lütfen bu konuda yardımcı olun 4 soruyu doğru kabul edin İlhan AYYILDIZ @lhanAYYILDIZ2 · 12s @_A_Cavusoglu ve diğer 2 kişiye yanıt olarak Hocam lütfen şu sonuca bir bakın geleceğimiz 0.16 puana mı bağlı? Bu kadar çaba sadece bu fark nedeniylemi kabul görmüyor? Lütfen hocam bu konuda bizlere yardımcı olun? Biz adaletinize güveniyoruz.Bu konuda bizlere yardımcı olacağınıza inanıyoruz. 1 Gökhan Alp Halıcı @GkhanAlpHalc1 · Giriş yap Kaydol Takip et İlhan AYYILDIZ@lhanAYYILDIZ2 Bursa 22 Takip Tweetler Medya Beğeni İlhan AYYILDIZ adlı kişinin Tweetleri İlhan AYYILDIZ @lhanAYYILDIZ2 · 9s @GkhanAlpHalc1 ve diğer 4 kişiye yanıt olarak Değerli hocalarım Baraj 40 puan fakat 39,84 puan aldım.sadece 0,16 puan fark ile geleceğimizle oynanıyor.Küsüratlar tamamlanmıyor! Bu 4 soru yanlış ise neden doğru cevap olarak kabul edilmiyor? Madem iptal edildi 40 puan barajı neden düşürülmüyor? LÜTFEN YARDIM ! 1 İlhan AYYILDIZ @lhanAYYILDIZ2 · 9s @GkhanAlpHalc1 ve diğer 4 kişiye yanıt olarak Bu bir baraj sınavı, öğrenciler için bilgi sıralaması sınavı değil,bu nedenle YKS veya lise geçiş sınavındaki gibi soruları yok saymak adaletsizlik olur.Bu yanlış soruların doğru kabul edilmesi gerekmektedir veya baraj puanı 96 puan üzerinden tekrardan belirlenmelidir.Mağduruz! İlhan AYYILDIZ Retweetledi

https://mobile.twitter.com/lhanAYYILDIZ2

Bu konudaki yazılarımız: 

Tıp Fakültesi Denklik Konuları ve STS Sınavı öneriler

Tıp Fakültesi denklik uygulamasındaki yanlışlık örnekleri

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ÖNERİLER haberleri
Arşiv Arama
- -