kizilay_banner_728X090

Hakkımda..

Hakkımdaki hikayeler, masallar
Bu haber 2015-03-09 09:05:28 eklenmiş ve 3152 kez görüntülenmiştir.
Reklam Alanı

Prof. Dr. Murat ALPER 

Kayseri/İncesu/Kızılören'li ve 1970 Istanbul doğumlu olan Alper, İstanbul Ressam Şevket Dağ İlkokulu ve İstanbul Esenler İbrahim Turhan Lisesini bitirdi. 1992 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.

1992-1994 yılları arasında Kastamonu Küre Sağlık Merkezi’nde Başhekim ve Sağlık Grup Başkanı olarak çalıştı. 1998 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Tıbbi Patoloji Uzmanı oldu. 1998-2005 yılları arasında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Düzce Tıp Fakültesi'nde Yardımcı Doçent olarak çalıştı. Kurucu Anabilim Dalı Başkanlığı ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 1998-2017 yılları arasında Eğitim Koordinatörlüğü, Bilgi İşlem, Kalite, Bilimsel Araştırma Komisyonu, Etik Kurul gibi değişik alanlarda görev yaptı. Düzce Tıp Fakültesi bu dönemde üst üste üç kez ÖYS sıralamasında 31.sıradan aldığı öğrencileri 9. sıradan mezun etmeyi başardı2005 yılında doçent, 2011 yılında da Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesinde Profesör oldu. 2005-2017 yılları arasında Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Patoloji Kliniği Eğitim Sorumluluğu, kurucusu olduğu Eğitim Koordinatörlüğü, Başhekim Yardımcılığı, Başhekim ve Hastane Yöneticiliği görevinde bulundu. Bu dönemde Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesi yayın sayısında genelde ikinci, bir çok alt branşta birinci sırada yer aldı. Ankara Patoloji Derneği Başkanlığı yaptı ve bu dönemde yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla birlikte “Patoloji Kış Okulu” uygulamasını başlattı. 23. Ulusal Patoloji Kongresi Düzenleme Kurulu Başkanlığı yaptı ve Patoloji Dernekleri Federasyonunda çeşitli görevlerde bulundu.

T.C. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü’nde 8 Kasım 2017'de Genel Müdür Yardımcısı, 15 Mart - 17 Ekim 2018 tarihleri arasında Genel Müdür olarak çalıştı. İnsangücü, cihaz, sarf ve işleyişte verimlilik konularına odaklandı. Tıp Eğitimi konusunda inceleme yazıları yazdı.

Şu an Sağlık Bakanlığı kadrosunda Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Patoloji Kliniğinde Eğitim Sorumlusu ve Geçici görevle Ankara Şehir Hastanesi Patoloji Kliniğinde Kurucu İdari ve Eğitim Sorumlusu olarak görev yapmaktadır. 


Patoloji Dernekleri Federasyonu En İyi Araştırma Makalesi Ödülü aldı. Kitap çalışmaları dışında, 115’i yurtdışı olmak üzere çok sayıda bilimsel yayınları vardır. Bu yayınların Google Scholar H index’i 23, i10 indexi 51, Researchgate Skoru:36,3, Total Research Interest '846 'dır  ve 118' u textbook kitaplarda olmak üzere 1.980 atıf yapılmıştır. 

Evli ve üç çocuk babasıdır.

ETİKETLER : murat alper dr. murat alper doktor murat alper prof.dr.murat alper murat alper özgeçmiş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HAKKIMDA haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -